PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=208253}

Dobry Niemiec

The Good German
6,3 4 597
ocen
6,3 10 1 4597
6,0 3
oceny krytyków
Dobry Niemiec
powrót do forum filmu Dobry Niemiec

Moje 3 grosze...

ocenił(a) film na 7

W filmie doszukałem się ogromnych inspiracji przede wszystkim Trzecim Człowiekiem oraz Casablancą. Trzecim człowiekiem dlatego, że cała intryga kręci się wokół tajemniczego X (który w dodatku oficjalnie nie żyje). Casablanca? Tu odpowiedź jest oczywista, dodam tylko, że ostatnia scena jest jakby żywcem przeniesiona z tego właśnie kultowego melodramatu.

Aktorstwo - i tu miła niespodzianka. Nigdy za Blanchett nie przepadałem, sam nie wiem dlaczego, a tu bardzo dobra rola. Clooney - widoczna inspiracja Bogartem.

Zabieg stylizacji na filmy z lat 40', jak dla mnie średnio udany. Przede wszystkim za krótkie ujęcia, szczególnie przy bójkach. Poza tym, film jest zbyt "techniczny", by ta starość była widoczna. Wydaje mi się, że stylizacja ta przeprowadzona została odrobinę "na siłę".


7/10, dobry film z dobrym aktorstwem i ciekawą fabułą, lecz średnio trzymający w napięciu i postarzany "na siłę"

ocenił(a) film na 5
albi132

Co do zabiegu stylizacji w pełni sie zgadzam !! U mnie jednak ocena o 2 oczka niższa. Przyznam szczerze że przez dobre 20-30 minut cięzko mi było połapac sie o co chodzi dokładnie w tym filmie, naszczęscie z biegiem czasu dzięki pomocy Geismara (Clooney), powolutko zacząłem kojarzyć pewne fakty, tak czy inaczej, warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
ObiKenobi

Myślę, że zagubienie widza było zabiegiem celowym. Ostatecznie wszyscy
wokół zdają się wiedzieć znacznie więcej od głównego bohatera, który z
prawdziwym mozołem w końcu dochodzi do prawdy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones